grafika
Uživatel:
Heslo:
:: registrovat ::
Obec Kostelec, Kostelec 7, 506 01 Jičín, telefon: +420733607792, email: obec@kostelec-jc.cz
Obec Kostelec :: Město Jičín :: Královéhradecký kraj
Hlavní nabídka
CzechPOINT
Článek
Vernisáž výstavy ilustrací z našeho okolí, krajek a perníků

8.5.2010 se uskutečnila v Bukvické galerii "Na špejcharu" vernisáž výstavy "Ilustrací z našeho okolí, krajek a perníků".
Úvodní slovo pronesla paní Eva Valterová, spolumajitelka galerie, pár slov přednesla i starostka Bukvice Eliška Formanová. Autorky Jaroslavu Velartovou - ilustrace, Janu Hladíkovou - paličkování a Libuši Jelínkovou - perníky představila paní Marie Rejfová, hlavní organizátorka výstavy. Příjemnou atmosféru podpořil hrou na harmoniku pan Štefek.
Akce byla velmi vydařená, počasí přálo a všichni návštěvníci, a že jich bylo požehnaně, odcházeli plni dojmů. A nejen dojmů, neboť na vernisáži bylo připraveno také výborné pohoštění.

Uvnitř článku je fotogalerie z vernisáže

Výstava potrvá až do 30.5.2010, takže vřele doporučujeme všem, kdo propásli vernisáž. Galerie je přístupná vždy od pátku od 15.00 do pondělí odpoledne.

Vystavované ilustrace Jaroslavy Velartové budou součástí připravované knihy o Kostelci a okolí. Spolu s ilustracemi si proto můžete "Na špejcharu" okoštovat i něco z textů chystaného díla. Oproti tomu perníky okoštovat nelze. Některé děti na vernisáži tento fakt nesly opravdu těžce. Paličkované krajky vás nalákají na rozsáhlejší výstavu této tvorby, která se bude konat v červnu v ZŠ Kopidlno.
Galerie fotografií k tomuto článku:


Komentáře

  Kdo komentuje:
  Komentář:
  
  Nejste přihlášen/a